Як доглядати за натяжною стелею?

Зазвичай, досить чистити її максимум один раз на рік, тому що натяжні полотна антистатичні і не притягують пил.

Специфічні приміщення

Винятки становлять приміщення, де готують і купаються, тобто кухні та ванні кімнати. Яка б хороша витяжка не стояла над плитою, з часом на стелі утворюється тонкий шар кіптяви. А у ванній, навіть при використанні фіранки, бризки розлітаються в усі сторони, залишаючи на глянцевих стелях, особливо темних, плями. До приміщень, де потреба в догляді за натяжними стелями виникає регулярно, також відносять коридори приватних будинків, балкони, лоджії і веранди. На цих натяжних полотнах осідає бруд з вулиці, особливо в літній період.

Який потрібен догляд за натяжною стелею?

Чистка натяжних стель буває трьох видів:

  • сухе прибирання iз застосуванням пилососа;
  • сухе прибирання – натирання м’якою фланеллю;
  • вологе прибирання – із застосуванням миючих засобів і без них.

Прибирання стелі з пилососом

Використання пилососа для збирання натяжної стелі потрібно в основному для зняття павутини. Працювати технікою слід акуратно, щоб не пошкодити ПВХ полотно і не залишити на ньому подряпини.

Сухе прибирання натяжної стелі

Малозабрудненi або глянцеві потьмянілi полотна можна протирати сухою серветкою або м’якою тканиною з коротким ворсом, щоб не залишалися ворсинки. Щоб повернути блиск, догляд за натяжними глянцевими стелями допускає використання 10% нашатирного спирту. Його можна приготувати самостійно, змішавши 900 мл води і 100 мл нашатирного спирту. Після застосування складу, потрібно протерти натяжне полотно насухо. Спиртові розчини, що містять більшу кількість цієї речовини, використовувати не можна, щоб вони не роз’їли плівку. Догляд за тканинними натяжними стелями також має свої особливості. Полотна з тканини мають плетену поверхню, яку швидше і зручніше прибирати щіткою з довгим м’яким ворсом. При стійкому забрудненні можна використовувати і вологе прибирання, але тільки без рідини для миття скла. В її складі є барвники, які можуть пофарбувати тканину.

Як мити натяжні стелі?

Миють натяжні стелі теплою водою і автомобільною губкою або мочалкою для посуду (тільки не жорсткою), а також м’якою неворсистою ганчiркою. Якщо бруд містить жир, в воду додають будь-який мильний склад. Це може бути рідке мило, засіб для миття посуду або спеціальний поліроль і миючий засіб для натяжних стель. Наприклад, «Рідина для миття натяжних стель». Випускається вона об’ємом 500 мл і витрачається протягом декількох років.

Прибирання натяжних стель: секрети

Багато хто вважає, що мити плівку ПВХ потрібно круговими рухами, але це не так. Від цих маніпуляцій залишається багато патьокiв. Рухи необхідно здійснювати по прямій – вперед-назад. Чим можна мити натяжні стелі? Головне, потрібно запам’ятати, чим не можна! Ні в якому разі для миття не можна використовувати абразивні засоби і розчинники, типу ацетон, гас тощо. Така агресивна атака на натяжне полотно може його зіпсувати. Для того щоб з самого початку не забруднити натяжну стелю, замовляти її необхідно, коли всі брудні ремонтні роботи вже закiнченi. Адже краще насолоджуватися ідеальної чистоти і краси стельової поверхнею, ніж мити натяжну стелю після ремонту.